důlěžité info


start: 30. května 2021, 6.30

Teamy & charity

VÍCE O TÝMECH

THE BATTLE OF THE TEAMS
MARATON JAKO TÝMOVÝ SPORT

Maraton byl vždy vnímán jako individuální závod. RunCzech chce tuto tradici změnit a přináší revoluční koncept, který by měl nabídnout ještě větší drama než obvyklé vytrvalostní běhy. Bude se jednat o týmové pojetí, ve kterém čas každého člena může rozhodnout. Závod skončí až ve chvíli, kdy poslední běžec protne cílovou pásku.

CO JE THE BATTLE OF THE TEAMS?

Přivítáme celkem 32 nejlepších světových maratonců z Afriky, Asie a Evropy (včetně České republiky). Budou rozděleni do čtyř týmů, každý bude mít čtyři ženy, čtyři muže a svého titulárního partnera. Atleti budou spravedlivě rozděleni do výkonnostních skupin podle svých osobních rekordů za posledních 48 měsíců. Los zajistí, aby týmy byly zcela vyrovnané a každý mohl zvítězit.

PRAVIDLA

Šest závodníků z týmu tvoří základní sestavu. Dva náhradníci poběží závod s ostatními běžci, ale jejich dosažené body se započítají pouze v případě, že některý člen základní sestavy nedoběhne do cíle. Každý tým má českého reprezentanta. Běžci získají body dle existujícího bodovacího systému World Athletics. Běžec, který zaběhne svůj osobní rekord, přispěje do týmu 10% bonusem navíc. Podobně jako při závodu Formule 1 se na konci maratonu body jednotlivých účastníků týmů sečtou a vítězem se stane tým s nejvyšším počtem bodů. Prize money rozdělí celý tým rovným dílem.

více informací

CO JE NA TOM TAK UNIKÁTNÍHO?

Nejedná se pouze o závod, ale o nový přístup k běžeckému sportu napříč celou společností. Chceme změnit vnímání maratonu jako týmového sportu a vnést do něho více napětí. Záleží na každém běžci v týmu, záleží na každé uběhnuté sekundě a tím se můžeme těšit na drama do úplného konce.

ZAPIŠ SI, KDY MÁŠ FANDIT

30. května 2021. To je den, kdy se zahájí první unikátní závod v Praze.
Buď u toho a staň se svědkem zrození závodu The Battle of The Teams..
Tato událost se koná poprvé a bude velkolepá.BT logo

SLEDUJ NÁS

Nezmeškej žádné novinky!
Přihlas se k odebírání newsletterů a novinek včetně odkazu na přímý přenos.

E-mailová adresa

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Informace o zpracování můžete nalézt zde.


Sleduj naše sociální sítě


Oficiální hashtag

#PragueBoT21


Co je nového?

Novinky

VÍCE NOVINEK

Partneři