THE BATTLE OF THE TEAMS
MARATON JAKO TÝMOVÝ SPORT

Maraton byl vždy vnímán jako individuální závod. RunCzech tuto tradici změnil a přinesl revoluční koncept, který nabídl větší drama než obvyklé vytrvalostní běhy. V tomto týmovém závodě záleží na výkonu každého člena týmu. Závod skončí až ve chvíli, kdy poslední běžec protne
cílovou pásku.

CO JE THE BATTLE OF THE TEAMS?

Proti sobě se postavilo celkem 32 nejlepších světových maratonců z Afriky, Asie a Evropy (včetně České republiky). Byli rozděleni do čtyř týmů - čtyři ženy, čtyři muže a titulární partner. Atleti byli rozděleni do výkonnostních skupin podle svých osobních rekordů za posledních 48 měsíců. Los zajistil stejné šance na výhru.

PRAVIDLA

Šest závodníků z týmu tvoří základní sestavu. Dva náhradníci poběží závod s ostatními běžci, ale jejich dosažené body se započítají pouze v případě, že některý člen základní sestavy nedoběhne do cíle. Každý tým má českého reprezentanta. Běžci získají body dle existujícího bodovacího systému World Athletics. Běžec, který zaběhne svůj osobní rekord, přispěje do týmu 10% bonusem navíc. Podobně jako při závodu Formule 1 se na konci maratonu body jednotlivých účastníků týmů sečtou a vítězem se stane tým s nejvyšším počtem bodů. Prize money rozdělí celý tým rovným dílem.

CO JE NA TOM TAK UNIKÁTNÍHO?

Nejedná se pouze o závod, ale o nový přístup k běžeckému sportu napříč celou společností. Chceme změnit vnímání maratonu jako týmového sportu a vnést do něho více napětí. Záleží na každém běžci v týmu, záleží na každé uběhnuté sekundě a tím se můžeme těšit na drama do úplného konce.

Sleduj naše sociální sítě

30. května 2021. To je den, kdy proběhl první unikátní závod v Praze.
Doufáme, že jste byli u toho a stali jste se svědkem zrození závodu The Battle of The Teams...
Tato událost se konala poprvé a byla velkolepá.

SEZONA 2022 SEZONA 2023 SEZONA 2024


BT logo

Partneři v roce 2021

  • Teaser
  • Teaser
  • Teaser
  • Teaser
  • Teaser
  • Teaser
  • Teaser